• Získali sme európske ocenenie The Entrepreneurial School Award

• Obchodná akadémia v Leviciach ako výsledok úsilia v oblasti podnikateľského vzdelávania získala v tomto školskom roku ako jediná stredná odborná škola na Slovensku európske ocenenie The Entrepreneurial School Award. Ocenenie prevzala z rúk generálneho riaditeľa JA Europe Ing. Hauliková spolu s riaditeľkou školy Mgr. Kováčovou 13. júla 2022 v estónskom Tallinne v rámci konferencie GEN-E. Školu na ocenenie nominovala organizácia Junior Achievement Slovensko, n. o., vďaka ktorej podnikateľské vzdelávanie realizujeme už od roku 1993, keď sme ako jedna z pilotných škôl na Slovensku začali realizovať program Baťa Mladí podnikatelia. Od tohto momentu sa spolupráca s organizáciou JA Slovensko, n. o. začala  prehlbovať.  V súčasnosti realizujeme všetky programy podnikateľského vzdelávania, ktoré JA Slovensko, n. o. ponúka stredným školám.

Prostredníctvom tejto organizácie sme už niekoľko rokov zapojení do projektu The Entrepreneurial School - Škola podnikania. Projekt je jednou z najväčších výziev podnikateľského vzdelávania v Európe. Vďaka nemu, okrem iného, niekoľko desiatok žiakov našej školy  v minulých rokoch získalo The Entrepreneurial Skills Pass – Certifikát podnikateľských zručností, ktorý im zabezpečuje lepšie uplatnenie na trhu práce.

Získané ocenenie vnímame nielen ako zadosťučinenie za roky práce v oblasti podnikateľského vzdelávania, ale aj ako záväzok pokračovať v jednotlivých aktivitách a hľadať spôsoby ako sa neustále zlepšovať. Sme hrdí na svojich žiakov a pedagógov a vďační všetkým partnerom, ktorí nám podnikateľské vzdelávanie pomáhajú realizovať :)

Mária Hauliková