• ODBORNÁ PRAX V ZAHRANIČÍ - Projekt pre študentov 3. a 4. ročníka

Co-funded by the European Union

Spolufinancované Európskou úniou

Projekt "Odborná prax v zahraničí" je pripravený pre žiakov Obchodnej akadémie v Leviciach a reaguje na meniace sa potreby trhu práce a pohyb pracovných síl v rámci zjednotenej Európy.

Hlavným cieľom projektu je zabezpečiť pre študentov súvislú prax v zahraničnom prostredí, posilniť  ich odborné teoretické a nadobudnúť hlavne praktické poznatky a zručnosti s následnou lepšou zamestnateľnosťou a uplatnením sa na európskom trhu práce.

Projektu vo Veľkej Británii sa v školskom roku 2014/2015 zúčastnilo 24 žiakov v dvoch turnusoch - jeseň 2014 a jar 2015. V školskom roku 2015/2016 vycestuje do Londýna 30 študentov – v januári a v apríli.

Partnerskou organizáciou projektu je ADC College v Londýne.

Teoretické a praktické poznatky účastníkov projektu sa realizujú v činnostiach ako: kancelárska práca, práca s kancelárskou a výpočtovou technikou, práca s kancelárskym a ekonomickým softvérom, práca s obchodnou korešpondenciou, s informačnými a komunikačnými technológiami, elektronická komunikácia, práca v maloobchode, práca na recepciách hotelov, v realitných, poradenských a právnických kanceláriách a mnohých ďalších.

Projekt rozširuje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku, hlavne v oblasti odbornej terminológie, čo posilňuje konkurencieschopnosť absolventov našej školy na európskom trhu práce.

Účastníci projektu sa bližšie zoznámia s krajinou a životom ľudí, ich mentalitou a hodnotovým systémom, čo obohacuje ich osobnostný profil a prispieva k rozvoju ich interpersonálnych kompetencií.

Výsledky projektu sú disseminované účastníkmi na miestnej, regionálnej, národnej i medzinárodnej úrovni.

Video z odbornej praxe

Autor videa: Mário Urminský, III.A