• Duálne vzdelávanie

• Základné informácie

Duálne vzdelávanie je systém odborného vzdelávania a prípravy na výkon povolania, ktorý sa vyznačuje úzkym prepojením všeobecného a odborného teoretického vzdelávania v škole s praktickou prípravou u zamestnávateľa. Je krokom k úspešnému uplatneniu absolventa obchodnej akadémia na trhu práce.

Obchodná akadémia, Ul. Kálmána Kittenbegera 2, Levice od školského roku 2019/2020 zabezpečuje duálne vzdelávanie v štvorročnom študijnom odbore 6317 M obchodná akadémia počínajúc prvým ročníkom. Škola podpísala duálne zmluvy so zamestnávateľmi, ktorí vytvorili učebné miesta a umožnili žiakom absolvovať praktické vzdelávanie priamo na ich pracoviskách. Zamestnávatelia poskytujú žiakom okrem praktickej prípravy aj hmotné a finančné zabezpečenie v rozsahu a za podmienok stanovených v učebnej zmluve.

V školskom roku 2019/2020 podpísali učebnú zmluvu so zamestnávateľom 4 žiaci prvého ročníka. Ostatní žiaci 1. ročníka (tí, ktorí nepodpísali učebnú zmluvu so zamestnávateľom) absolvujú praktické vzdelávanie v škole.

V školskom roku 2020/2021 budú môcť učebnú zmluvu so zamestnávateľom podpísať opäť 4 žiaci prvého ročníka - 2 žiaci so spoločnosťou ZF Slovakia, a. s. Levice a 2 žiaci so spoločnosťou LEVICKÉ MLIEKÁRNE, a. s.

Prečo sa rozhodnúť pre duálne vzdelávanie?

• kvalitné vzdelávanie s ohľadom na potreby trhu práce = lepšia uplatniteľnosť na trhu práce

• praktická príprava na povolanie v reálnych podmienkach u zamestnávateľa

• osobnostný rozvoj zameraný nielen na odbornosť, ale aj na „mäkké zručnosti“

• získanie pracovných návykov, spoznanie firemnej kultúry

• možnosť zárobku už na strednej škole

Možnosti pracovného uplatnenia:

• odborný pracovník v oblasti účtovníctva – účtovník, fakturant, rozpočtár

• odborný pracovník v oblasti personalistiky – náborový a personálny pracovník

• odborný pracovník pre materiálové zabezpečenie, zásobovanie a expedíciu – obchodný zástupca, pracovník logistického centra

• všeobecný administratívny pracovník – sekretár, office manažér, archivár, recepčný, pracovník cestovnej kancelárie

• administratívny pracovník vo finančníctve – priehradkový pracovník banky, klientsky pracovník pošty, poisťovací poradca

• administratívny pracovník verejnej správy a samosprávy – pracovník kontaktného centra, matrikár, kontrolór, správca daní

Ako vstúpiť do systému duálneho vzdelávania?

• Vyberte si z našich partnerov duálneho vzdelávania toho, u ktorého chcete absolvovať praktické vzdelávanie

• Stiahnite si, vyplňte a zašlite  Žiadosť na uzatvorenie učebnej zmluvy vybranému zamestnávateľovi

• Absolvujte výberové konanie u zamestnávateľa

• Vybratým uchádzačom zamestnávateľ vystaví Potvrdenie o možnosti praktického vzdelávania