• 2% Z DANE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to - tu

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
                • skvalitnenie vybavenia školy
            • Hodiny angličtiny vo Valentínskom móde

• Študenti našej školy sa na hodinách angličtiny popasovali s Valetínskou témou a vyskúšali, ako im funguje básnické črevo. Z Valentínskej slovnej zásoby mali vytvoriť básničky s témou lásky,a priateľstva. Či sa im to podarilo si môžete všetci pozrieť na malej výstavke ich umeleckých diel na hornej chodbe pri zborovni. :)

• Projekt "Glob@l Issues @ School" o klimatických zmenách

• Študenti 1.A triedy pracujú na projekte "Glob@l Issues @ School" od začiatku tohto roka. Spoločne so svojimi partnermi z rumunskej strednej školy National Pedagogical College "Constantin Bratescu v Constanțe. Počas práce na projekte postupne rozoberajú témy súvisiace s globálnymi problémami tohto sveta.V mesiaci február sa venujú klimatickým zmenám, snažia sa im nielen porozumieť, ale i pomôcť riešiť. Po podrobnom rozbore problematiky a práci s learning apps, študentov čaká uskutočnenie videokonferencie s partnermi a spoločná kampaň na podporu správnych postojov študentov v oblasti ochrany životného prostredia.

• Dohovorili by sme sa v reštaurácii po nemecky?

• Dnes nás obsluhovala takáto pekná čašníčka :-) Formou simulačnej hry sa študenti 3.A na hodine NJ snažili precvičiť si frázy používané pri objednávaní jedla, platení či sťažnostiach.                                  Mgr. Selieniová

• Olympiáda "Mladý účtovník"

• Súťaž Mladý účtovník je účtovníckou olympiádou pre študentov stredných odborných škôl, ktorú každoročne organizuje Slovenská komora certifikovaných účtovníkov a spoločnosť Kros, a. s.

Školské kolo prebehlo 31. januára 2022 a zúčastnili sa ho vybraní študenti 4. ročníka. Účastníci olympiády riešili súvislý príklad za jedno účtovné obdobie na počítači v účtovnom softvéri OMEGA.

Najlepší účtovníci:

1. Bianka Vrábová        4. A
              2. Ladislav Princ           4. B
              3. Viktória Pišáková      4. B

Víťazi postupujú do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční v marci v Bratislave. Držíme im palce.

Ing. Viera Platinská