• ERASMUS + DAYS NA NAŠEJ ŠKOLE

• 14. - 19. októbra 2024 sa už ôsmy krát konala medzinárodná akcia ERASMUS+ DAYS.  Slovensko bolo súčasťou tejto iniciatívy aj tento rok a koordináciu zapojených organizácií zabezpečila Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) i tento rok koordinovalo túto jedinčnú akciu.

Na našej škole sme uskutočnili toto podujatie 16. októbra 2024. Na chodbách školy máme fotografickú výstavu z projektových mobilít ERASMUS+, ktorých sa naši študenti zúčastnili. Študenti 1.A sa zúčastnili  akcie "Café Erasmus+" kde im bol predstavený program Erasmus+, aké sú jeho ciele a čo prináša jeho absolvovanie mladým ľuďom. Počas prezentácií študenti absolvovali i vedomostný kvíz o Erasme+ v programe  Kahoot a  naši bývalí študenti sa prostredníctvom videovizitiek  podelili o svoje skúsenosti s projektami Erasmus+, ktoré absolvovali počas štúdia na našej škole.

Lukáš Hanuska zdieľal svoje skúsenosti s Erasmus+. Lukáš prežil 2 týždne v Londýne v rámci KA1 projektu "ODBORNÁ PRAX V ZAHRANIČÍ", ktorý fungoval pre študentov 3. a 4. ročníka v niekokých turnusoch. Peter Račko poskytol video o svojom pobyte na Erasme+ v Londýne, v ktorom priblížil študentom prínos tohto projektu pre mladého človeka. Video Martina Viléma približuje Erasmovskú atmosféru na praxi v španielskej Seville:  tu

Táto webová stránka a videofilm približujú skvelý Erasmus+ KA2 projekt VET4SCAPE, s ktorým naša škola vyhrala 1. miesto celoslovenskej v eTwinningovej súťaži pred štyrmi rokmi – https://vet4scape.wixsite.com/erasmusplus,https://www.youtube.com/watch?v=9FaxhufNvgM&feature=emb_logo

Viac o našich projektoch Erasmus+ si prečítate na našom školskom webe tu.

Prestavili sme i projekty eTwinning, ktoré sú tiež súčasťou Erasmus+, a ktoré na škole robíme od roku 2005. Práve dokončený projekt "Keeping the Memory @live" zaujal žiakov. Výsledky proje, okrem iného kvôli tomu, že vyhral 1. miesto v celoslovenskej súťaži eTwinning v septembri 2024ktu sú tiež súčasťou spomínanej výstavy fotografií. Pri tejto príležitosti študenti podporili tiež eTwinningové týždne.

Erasmus Days 2023 na našej škole a Erasmus+ café si študenti pochvaľovali kvôli bohatému programu a skutočnosti, že sa veľa o Erasme+ naučili, tiež sa potešili z drobných darčekov poskytnutých SAAIC a NSS eTwinning.#ErasmusDays2024

• VÍŤAZSTVO V NÁRODNEJ SÚŤAŽI ETWINNING 2024

• GOOD NEWS!!!

V 19-tom ročníku Národnej súťaže eTwinning, v ktorej sú oceňované najlepšie medzinárodné eTwinning projekty realizované v uplynulom školskom roku, na ktorých aktívne participovali slovenskí učitelia so svojimi žiakmi a študentmi bol úspešný pre našu školu. Študenti 3.B triedy získlai 1. miesto v tejto národnej súťaži svojím skvelým projektom "Keeping the Memory @live", ktorý bol venovaný problematike holokaustu. Projekt bol skvelým príkladom moderného učenia sa v kolaborácii s partnermi zo strednej školy v rumunskej Colegiul Pedagogic Constance a za pomoci nástrojov Web 2.0 na hodinách anglického jazyka a občianskej náuky. Projekt bol koordinovaný pp. Zuzanou Mészárosovou.

Do súťaže boli prihlásené projekty ocenené národným certifikátom kvality. Ten získavajú len projekty spĺňajúce prísne kritériá kvality. Okrem spomínaných eTwinning kritérií kvality brala hodnotiaca komisia do úvahy aj originalitu projektu, zlepšenie kompetencií žiakov a učiteľov, zapojenie komunity a disemináciu výsledkov. Komisiu tvorili zástupcovia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR; Štátnej školskej inšpekcie; SAAIC - Národnej agentúry programu Erasmus+ a NSO eTwinning Slovensko.

Gratulujeme a tešíme sa z nášho úspechu :)

• Mestská športová olympiáda

• Dňa 19.9.2024  už ako býva zvykom na začiatku školského roka sa uskutočnila Mestská olympiáda stredných škôl, v ktorej súťažili naši študenti s ostatnými študentmi z levických stredných škôl v rôznych disciplínach a športových hrách. S hrdosťou môžeme povedať, že nám naši študenti z Obchodnej Akadémie spravili veľkú radosť. V celkovom hodnotení obsadili 2. miesto spomedzi 7 škôl.

Výsledky a úspechy jednotlivcom a družstiev našej školy:

Disciplína vrh guľou chlapci - Michal Lipovský 2. miesto

Disciplína plávanie dievčatá - Alexandra Kasanová 1. miesto

Disciplína plánavie chlapci - Alex Mandák 1. miesto

Disciplína 1500 m beh - Alex Mandák 1. miesto

Disciplína 800 m beh - Karolína Miklóšová 1. miesto

Disciplína skok do diaľky chlapci - Róbert Németh 3. miesto

Disciplína skok do diaľky dievčatá - Izabela Ráczová 3. miesto

Disciplína šprint na 100 m - Karolína Miklóšová 3. miesto

Kolektívny šport basketbal chlapcov - 2. miesto

• Návšteva divadelného prestavenia ROSA PARKS

• 4. októbra naši druháci sa zúčastnili divadelného prestavenia pod názvom ,,Rosa Parks" v ktorý bol naštudovaný žiačkami z levickej Strednej odbornej školy pedagogickej. Zahrali nám krátke predstavenie z obdobia 50. rokov v Severnej Amerike. Témou predstavenia bola segregácia v tomto období a dôležitosť odvahy jednotlivca.

Divadelné prestavenie malo výnimočnú hereckú, spevácku, a hudobnú kvalitu a všetkým sa nám páčilo.

• Objavili sme medzi prvákmi

• Nenápadný chlapec z 1.B tiredy si dnes sadol za klavír v 1.A tirede a hudobný nástroj pod jeho vedením vylúdil takéto nádherné tóny Bohemian Rhapsody. Sme na teba hrdí Benjamín :) Radi si vypočujeme aj viac tvojej hudby v našej škole

• Dňa 30. apríla 2018 sa na našej škole vykoná Štátna záverečná skúška z písania na PC a korešpondencie, ktorú naša škola organizuje v spolupráci s Ekonomickou univerzitou v Bratislave.

• z vyhotovenia písomnosti a tabuľky,  v časovom limite 60 minút

Prihlásiť sa môžu aj absolventi našej školy. Poplatok za vykonanie štátnej skúšky je 20, - eur za účastníka.  Záujemcovia sa môžu prihlásiť do konca marca u Mgr. J. Kišovej.