• Vyššie odborné vzdelanie

• Študijný odbor - Financie

Cieľom štúdia v tomto študijnom odbore je odborné vzdelávanie, pripravujúce absolventov s uplatniteľnosťou v oblasti ekonomiky, obchodu, služieb. Obsah vzdelávania sa zameriava na najnovšie poznatky, využíva účinné metódy a formy práce a najmä vedie k schopnosti aplikovať získané vedomosti a zručnosti v konkrétnych podmienkach.

Odborné vzdelávanie vedie žiaka k zvládnutiu základných úloh v odbore finančníctva, na ktorý sa pripravujú. Základným cieľom je osvojiť si vedomosti a spôsobilosti potrebné pre zvládnutie celého okruhu učiva. Žiak získava, upevňuje a prehlbuje si vedomosti, zručnosti a návyky predpísané na zvládnutie budúceho povolania. Pri práci dodržiavajú zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, hygieny práce a protipožiarnej ochrany.

Celková charakteristika absolventa:

• absolvent študijného odboru 6310 Q  financie je kvalifikovaným odborníkom, pracovníkom plne pripraveným pre trh práce,
            • samostatne zvláda praktickú odbornú činnosť na danom pracovisku – v bankovom sektore, v poisťovniach a vo finančných inštitúciách,
            • je schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti a zručnosti pri práci a riešení problémov,
            • tímová práca je pre absolventa dominantným princípom na budúcom pracovisku,
            • aktívne a sústavne sa vzdeláva nielen prostredníctvom vyučovania, čerpá i z moderných médií a využíva projektovú činnosť,
            • štúdium a ovládanie cudzích jazykov poskytované školou ho zaraďuje do kategórie plne vybavených odborných pracovníkov,
            • súhrn teoretických a najmä praktických zručností kvalifikuje absolventa do pozície riadiaceho pracovníka stredného manažmentu.

Študijný odbor 6310 Q  Financie

Kritériá VOŠ Financie pre šk. rok 2024/2025