• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 26.11.2020 sa kondalo ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ANLICKÉHO JAZYKA online formou prostreníctvom ZOOM stretnutia, v ktorom si zmerali svoje vedomosti a jazykové zručnosti v angličtine najlepší angličtinári našej školy. Študenti v kategóriách 2A a 2B predviedli svoje hovorové zručnosti a tu sú výsledky:

Kategória 2A

1miesto: Vanesa Bazalová

2. miesto: Nina Velegová

3. miesto: Dávid Benický

Kategória 2.B:

1. miesto: Michaela Šviriková

2. miesto: Sabina Némethová

3. miesto: Bianka Vrábová

Víťazi obdržia diplom a drobné odmeny. Víťazom i všetkým zúčastneným blahoželáme a patrí im vďaka za vynaložené úsilie, všetci zúčastnení študenti dokázali svoje kvality v oblasti anglického jazyka.

• Nežná revolúcia súčasťou online divadelnej hry a aj hodín angličtiny

• Vlani v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie sme na škole usporiadali množstvo akcií pripomínajúcich revolučné dni z Novembra 1989. Žiaľ pandémia nám neumožňuje byť v škole a organizovať podobné skvelé aktivity pre našich žiakov v súčasnosti 17. novembra. I napriek tomu naši žiaci majú príležitosť vzhliadnuť interaktívnu divadelnú hru o nežnej revolúcii, ktorú sme im zabezpečili z kultúrnych preukazov.

Taktiež hodiny anglického jazyka boli venované aktívnej a interaktívnej debate o Nežnej revolúcii a jej benefitoch pre nás všetkch. Využili sme skvelý nástroj web 2.0 padlet na zdieľanie online diskusiu a zdieľanie ich názorov o tejto téme - názory študentov na Nežnú revolúciu. Tešíme sa, že aktivity sa študentom páčili a že im myšlienky boja za slobodu a demokraciu nie sú cudie a veľa pre nich znamenajú.

• Aktuálne opatrenia v súvislosti s celoplošným testovaním

PRE ŽIAKOV, ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV A ZAMESTNANCOV

Riaditeľka Obchodnej akadémie, Ul. Kálmána Kittenbergera 2, Levice oznamuje žiakom, zákonným zástupcom a zamestnancom školy, že od dňa 01.11.2020 sú v platnosti aktuálne opatrenia v súvislosti s celoplošným testovaním „Spoločná zodpovednosť“:

• Usmernenie „Spoločná zodpovednosť“ (platné od 01.11.2020) (pdf)
              • Príloha 1 - Podmienky vstupu do školy (platné od 01.11.2020) (pdf)
              • Príloha 2 - Vyhlásenie zákonného zástupcu (platné od 01.11.2020) (pdf)
              • Príloha 3 - Vyhlásenie zamestnanca (platné od 01.11.2020) (pdf)
              • Príloha 4 - Vyhlásenie návštevníka školy o bezinfekčnosti (platné od 01.11.2020) (pdf)

Jednotlivé vyhlásenia prosím rešpektovať a priniesť ich so sebou v prípade vstupu do budovy školy. Bez príslušného vyhlásenia Vám nebude prístup do budovy školy umožnený.

Levice 02.11.2020

Mgr. Beáta Kováčová, v. r.