• Študenti 1.B sa zapojili do kampane OSN a celosvetovej diskusie o úlohe medzinárodnej spolupráce pri vytváraní budúcnosti

• Organizácia spojených národov si tento rok pripomína 75. výročie svojho vzniku a intenzívne sa  zameriava na kampaň k tejto téme a spustila globálny prieskum názorov na to, aký svet chceme na Zemi vytvoriť do budúcnosti.  Jej hlavným cieľom je nájsť odpoveď na 3 základné otázky:

• Akú budúcnosť chceme vybudovať?
              • Sme na ceste k nej?
              • Ak, nie, čo je ešte potrebné urobiť?)

Študenti 2.B Obchodnej akadémie v Leviciach sa zapojili do tejto kamane OSN vyplnením dotazníka, vyjadrili a poslali svoje názory Generálnemu tajomníkovi OSN A. Guterresovi ako spoločne formovať a vylepšiť tento svet. I keď nie sú dospelí, či odborníci v oblasti globálnych aspektov sveta, vedia presne akú budúcnosť chcú mať a akú budúcnosť by dopriali celému svetu. I ich názory tak prispejú k plejáde názorov ľudí z celého sveta, ktoré sú smerované do OSN. Študenti sa taktiež zapoja do debaty na túto tému v sociálnych sieťach. I napriek tomu, že študenti tejto školy sú v súčasnosti doma, budúcnosť našej planéty im nie je ľahostajná, veď lekcia, života, ktorú práve zažívame, nikoho z nich nenecháva ľahostajným...

• Ocenenie „Škola eTwinning 2020 – 2021“ udelená aj Obchodnej akadémii v Leviciach

• Viac ako dve tisícky európskych škôl

a tri desiatky slovenských škôl získali prestížne ocenenie Škola eTwinning pre roky 2020-2021, o ktoré sa mohli uchádzať od konca minulého roka. Proces výberu škôl podliehal mnohým prísnym kritériám, ktoré boli nastavené CSS v Bruseli.  Každá škola, ktorá sa uchádzala o ocenenie Školy eTwinning musí byť súčasťou programu eTwinning minimálne 2 roky, má aktívne zapojených viac učiteľov a riaditeľa školy, aktívne projekty a projekty s národným certifikátom kvality, či aktívnu spoluprácu učiteľov školy so zahraničnými partnermi, zapojenie sa do vzdelávacích podujatí a propagačných akcií eTwinning. Škola tiež musí spĺňať mnohé kritériá súvisiace so začlenením projektu eTwinning do školského vzdelávania, ako i mnohé náležitosti súvisiace so zabezpečením  bezpečnosti používania internetu vo vzdelávaní. A už po druhý krát sme splnili všetky kritériá a nesieme na dva roky titul ŠKOLA ETWINNING 2020 -2021. Podľa slov Beáty Kováčovej, riaditeľky našej školy, „najväčším prínosom práce v projekte eTwinning je vzájomná komunikácia, spolupráca a zdieľanie vzdelávacích zdrojov v rámci Európy. Pri realizácii partnerstva škôl eTwinning získate pocit, že ste členom najvzrušujúcejšej vzdelávacej komunity v Európe.“

Gratulujeme zapojeným žiakom, učiteľom ako i celej škole k tomuto úspechu.