• Výsledky simulovaných študentských volieb do NR SR na našej škole

• Dňa 5.2.2020 sa na našej škole uskutočnili Simulované študentské voľby do NR SR. Výsledky volieb na našej škole boli veľmi podobné výsledkom na celom Slovensku, ktoré si môžte pozrieť tu. Účasť na voľbách na našej škole bola vysoká a volieb sa zúčastnilo 57,7 % oprávnených študentských voličov našej školy, tj zo 199 študentov našej školy sa volieb zúčastnilo 115 študentov. Študenti našej školy volili nasledovne:

OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) - 27 hlasov

PS - 20 hlasov

SME RODINA - 9 hlasov

ZA ĽUDÍ - 9 hlasov

Slovenská národná strana - 8 hlasov

Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko - 8 hlasov

SAS - 5 hlasov

SMER - sociálna demokracia - 5 hlasov

Magyar Közösségi Összefogás - Maďarská komunitná spolupatričnosť - 5 hlasov

MÁME TOHO DOSŤ ! - 3 hlasy

MOST - HÍD -  2 hlasy

Ostatné politické strany získali po jednm hlase.

Sme radi, že naši študenti sa zúčastnili týchto volieb a ich účasť bola vysoká, čo svedčí o ich občianskom záujme o dianie v našej spoločnosti a o tom, že im na budúcnosti našej spoločnosti a krajiny záleží.