• Tvorivé workshopy IUVENTY spríjemnili tretiakom posledný deň v škole

• Dňa 27.6.2019 sa študenti 3.B zúčastnili workshopu o programe ERASMUS+ a jeho možnostiach pre študentov na Slovensku i v  celej Európe. Študenti 3.A absolvovali skvelý workshop s témou Kritické myslenie, ktoré je obzvlášť v súčasnosti veľmi dôležité pre mladých ľudí. Oba workshopy boli zastrešené IUVENTOU a prebehli v Kontakte - Mládežníckom centre v Leviciach pri príležitosti jeho 15. výročia založenia.

• Ceny Národnej súťaže eTwinning 2019 odovzdané víťazom i z našej školy

• Každoročne projekty eTwinning z dielne slovenských učiteľov a žiakov sú hodnotené v mesiaci jún v Národnej súťaži eTwinning. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 24 projektov, spomedzi ktorých odborná porota vybrala víťazov súťaže. Slávnostné odovzdávanie cien víťazom Národnej súťaže eTwinning 2019 pod záštitou rektora Žilinskej univerzity  Jozefa Jandačku sa uskutočnilo vo vedeckom centre AURELIUM v Bratislave dňa 26.6.2019 za prítomnosti pracovníkov NSS v Žiline, zástupcu Žilinskej univerzity, pracovníčky MŠ VVaŠ a programu Erasmus+. Naši študent z 2.B získali prvenstvo v špeciálnej kategórii:

Projekt s tematikou Demokratická účasť (Democratic participation)

s projektom @mb@ss@dors of Europe@n Democr@tic Culture

Gratulujeme :)

• Celoškolská súťaž v písaní na PC

• Dňa 18. júna sa tradične na našej škola uskutočnila celoškolská súťaž v písaní na PC pre prvé až tretie ročníky. V tomto školskom roku bol najúspešnejší Peter Grman z II. B triedy, s počtom 310,7 čistých úderov za minútu a % chýb 0,15. Na druhom mieste sa umiestnila Lucia Mikulová z II. B triedy s počtom 252,3 čistých úderov za minútu a  %  chýb 0,00. Tretie miesto obsadila Barbora Tarišková z III. A pri % chýb 0,22 a 249,0 čistých úderov za minútu. Z prvákov sa stal najlepším pisárom Ladislav Princ z I. B triedy, s počtom 209,6 čistých úderov za minútu a % chýb 0,21.

Výhercom gratulujeme.

Ing. E. Mosnáková

• ZAV – talenty 1. ročníkov 2019

• V dňoch 11. a 12. júna 2019 sa  žiaci prvého ročníka Ladislav PrincBianka Vrábová  zúčastnili v Detve 2. ročníka celoštátnej súťaže  v spracovaní textov na počítači v programe ZAV. Súťažilo sa v:

10-minútovom odpise z obrazovky (pri penalizácii 100 úderov za chybu) a

10-minútovom odpise z obrazovky (pri penalizácii 50 úderov za chybu).

Súťaže sa zúčastnilo 22 žiakov z celého Slovenska. Naši žiaci sa aj napriek snahe neumiestnili  na popredných  miestach, ale nadobudli  skúseností a  získali motiváciu na zlepšovanie svojich výkonov.

• OZNAM PRE ŽIAKOV A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV O ZMENE V ORGANIZÁCII VYUČOVANIA

• Riaditeľka Obchodnej akadémie, Ul. Kálmána Kittenbergera 2, Levice oznamuje žiakom a zákonným zástupcom, že v dňoch:

13. júna 2019. (štvrtok) a 14. júna 2019 (piatok)

bude vyučovanie prebiehať v skrátenom režime z prevádzkových dôvodov.

Vyučovací proces bude prebiehať podľa rozvrhu, len vyučovacie hodiny budú skrátené, t.j. iba 30-minútové, prestávky zostanú nezmenené.

Levice 13.06.2019

Mgr. Beáta Kováčová, v. r.

riaditeľka

• VIDEOKONFERENCIA S PARTNERMI V PROJEKTE "@mb@ss@dors of Europe@n Democr@tic Culture"

• Dňa 4.6.2019 sa uskutočnila záverečná videokonferencia v eTwinningovom projekte "@mb@ss@dors of Europe@n Democr@tic Culture" s partnermi z Rumunska a Talianska. Študenti debatovali o stave demokracie na ich školách, vy´hodnotili simulované voľby, d Európskeho parlamentu, ktoré boli uskutočnené v rámci projektu. Záznam z videokonferencie  - tuNa záver zhodnotili prácu počas celého roka v projekte a bola predstavená webová stránka projektu: https://ambassadorsedc.wixsite.com/etwinning

Spolupráca na projekte bola skvelá a študenti sa možnos tretnú na projektovej spolupráci aj na budúci školský rok, tentokrát však na inú tému...