• Rodičovské združenie

• Rodičovské združenie  SRRZ-RZ pri Obchodnej akadémii je dobrovoľné združenie rodičov alebo zákonných zástupcov detí. Je súčasťou Slovenskej rady rodičovských združení a je registrované na MV SR dňa 18.6. 1991 pod č. VVS/1-900/90-3897. Má právnu subjektivitu a pridelené IČO 17319617 0083. Jeho základným poslaním je spolupracovať s vedením školy a jej pedagogickými pracovníkmi pri výchove a vzdelávaní žiakov školy. Združenie zhromažďuje a rieši námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania žiakov. Rodičia sa stretávajú 3x do roka (október, január, apríl) na triednych schôdzach RZ. Najvyšším orgánom RZ je Rodičovská rada. Tvoria ju zástupcovia rodičovských združení v triedach (triednych aktívoch), zvolení v septembri nového škoského roka.

Predseda RR:   Peter Balázs

Hospodár RR: Judita Magnová

Tajomník RR: Zuzana Mészárosová

Revízna komisia RR: Dáša Balázsová (predseda), Michaela Záhorcová, Alžbeta Sádovská

Príjmy rodičovského združenia tvoria členské príspevky, dobrovoľné príspevky, dary rodičov, vrátane sponzorstva a účelové dary. Členský príspevok rodiča je 10 € (na 1 školský rok) a účelový príspevok študenta do účelového fondu RZ je 67 €, tento sa uhrádza na účet RR, ako variabilný symbol uveďte rodné číslo študenta.

Číslo účtu Rodičovskej rady pri OA Levice je IBAN: SK28 0900 0000 0000 2861 9737 (Slovenská sporiteľňa).

Plán práce činnosti Výboru Rodičovského združenia – Rodičovskej rady pri OA Levice v školskom roku 2023/2024.

CIEĽ:

Cieľom Výboru Rodičovského združenia - RR pri OA Levice je v spolupráci s pedagigickými zamestnancami, orgánmi štátnej správy a samosprávy zabezpečovať kvalitnú výchovu a vzdelávanie žiakov na princípe humanizmu, demokracie a vlastenectva. Rodičia musia mať vo vzťahu ku škole kompetencie vo výchove a vzdelávaní a vystupovať ako jej partneri nakoľko majú hlavnú zodpovednosť za vzdelávanie a výchovu svojich detí.

Činnosť:

1. Zvoliť/potvrdiť Výbor Rodičovského združenia
            2. Vyzbierať za pomoci pedagogických pracovníkov príspevok do Rodičovského združenia (10 € za rodiča)
            3. Schádzať sa podľa potreby a riešiť aktuálne otázky vo vzťahu k aktivitám školy.
            4. Prizývať na zasadnutia výboru podľa aktuálnosti členov Rady školy, vedenie školy, výchovného poradcu, školského psychológa a pod.
            5. Podľa požiadaviek vedenia školy pomáhať pri podujatiach organizovaných školou.
            6. Finančne prispievať na školské akcie – olympiády, súťaže, turnaje, cestovné náhrady, vybavenie a pod.
            7. Podieľať sa na riešení výchovných a vzdelávacích problémov.
            8. Zhromažďovať námety, pripomienky a požiadavky rodičov týkajúce sa výchovy a vzdelávania a spolupracovať pri ich riešení.
            9. Ochraňovať žiakov pred negatívnymi metódami vo výchove a vzdelávacom procese a  pred stresovými situáciami.
            10. Podporovať spoluprácu so školami na Slovensku a v zahraničí (podporovať prácu študentov na národných i medzinárodných projektoch).
            11. Pomáhať pri budovaní odborných učební v priestoroch školy.
            12. Pri výchove a vzdelávaní spolupracovať s orgánmi štátnej správy a miestnej samosprávy.
            13. Byť nápomocný pri rozvoji záujmovej činnosti žiakov lyžiarsky výcvik, plavecký výcvik, cvičenia na ochranu zdravia človeka a prírody, športové súťaže, kultúrne podujatia a pod.
            14. Udržiavať tradície školy, školský ples, akadémie a pod.
            15. Aktívne spolupracovať v oblasti  protidrogovej  prevencie
            16. Požiadať rodičov o príspevok 2% podielu dane pre Združenie rodičov pri OA Levice
            17. Podporovať zapájanie rodičov do vzdelávacieho procesu, exkurzie, besedy, DOD a pod.
            18. Upozorňovať na školu a zviditeľniť ju  v očiach obyvateľov mesta, verejnosti  a budúcich potenciálnych žiakov.
            19. Organizovať zasadnutie Rady rodičov 3x ročne
            20. Dbať na zlepšenie prostredia v škole a v jej okolí.

Rozpočet finančných prostriedkov Rodičovského združenia pri Obchodnej akadémii  v Leviciach v školskom roku 2023/2024

Správa o hospodrení s prostriedkami Rodičovského združenia pri Obchodnej akadémii v Leviciach
            v šk. roku 2023/2024 - od 1.9.2023 do 31.12.2023